Hakkımızda

More than 50 years serving nature

Kurulduğu ilk günden beri, Fjällräven markası gücünü insanların doğada daha fazla zaman geçirmeleri için ürettiği ürünlerden alıyor.

1950’li yıllarda Åke Nordin’ın geliştirdiği sırt çantası modeli ve çerçevesi ile Fjällräven yıllar içinde marka devi haline geldi. Ve 1960’daki Örnsköldsvik’te kurulduktan sonra Fjällräven dünya çapında jenarasyonlar boyunca doğa tutkunları tarafından çok sevilen inovatif ve fonksiyonel ürünler üretmeye başladı. Bu ürünler doğa tutkunlarının yanı sıra sektör liderleri tarafından birçok ödüle layık görülürken, İsveç markasının dünya pazarındaki yeri her geçen gün sağlamlaştı.

Fjällräven’in kurucusu Åke Nordin
Fjällräven’in kurucusu Åke Nordin

Tasarım ve kalitesiyle zamana karşı duran premium outdoor markası olma kimliği ile Greenland ceketi, Kånken sırt çantası, Vidda pantalonu ve Expedition Down ceketi ise bir Fjällräven klasiği haline geldi.

Kendilerini geliştirmeye devam eden marka evladiyelik ürünler yaratırken, insanların doğadan keyif alabileceği anlara ortak oluyor. Bunu yaparken ise, sürdürülebilir üretim ve tüketim ile kendini vizyoner bir şekilde konumlandırıyor. Bugün Fjällräven ürünleri 20’yi aşkın sayıdaki ülkede satışa sunuluyor.

Kånken

Unpack Adventure

1970’li yılların sonunda, İsveç’te yapılan araştırmalara göre dönemin sırt çantalarının rahatsızlığından dolayı çok sayıda çocuğun hızla artış gösteren sırt ve bel ağrısı rahatsızlığıyla karşı karşıya olduğu belirlendi. Outdoor ürünlerinin kalitesiyle öne çıkan Fjällräven’in kurucusu Åke Nordin araştırma sonucunda saptanan sırt ağrısı problemlerini hafif, sade, uzun ömürlü ve öğrencilerin günlük ihtiyacını karşılayabilecek gözleri olan çantayı yarattı.

İkonik model Kånken Classic
İkonik model Kånken Classic

Kånken ilk olarak 1978 yılında bugünkü bilinen en ikonik sırt çantası olma yolculuğuna çıktı. 35 yılı aşkın sürede Kånken milyonlarca insanın yol arkadaşı olup Fjällräven’in en bilinen ikonik ürünleri arasında kendisine yer buldu. Yıllar geçmesine rağmen tasarımında büyük bir değişiklik görmeyen Kånken, bu sure içerisinde sadece renk çeşitliliğini artırarak; kullanım amaçlarını çeşitlendirmek adına yeni modellerinin eklendiği bir aileye dönüştü.

Geri Dönüşüm Harikası Re-Kanken
Daha az su, enerji ve kimyasal kullanılarak üretilen tamamen geri dönüştürülebilir Re-Kanken

 

En Özel Seri Olan Kanken Premium Black
Kanken Ailesinin En Yeni Üyesi Kanken Premium Black

 

Distributing Lifestyles

Novapera 2015’te, Türkiye’ye henüz keşfedilmemiş moda ve outdoor markalarını getirmek üzere kuruldu. 2015 yılının Nisan ayında ise Fjällräven Türkiye’nin operasyonlarına başladı. Geride bıraktığı kısa sürede İsveç, Danimarka, Finlandiya, İngiltere ve Avustralya’dan pek çok markayı Türkiye pazarı ile tanıştıran Novapera, dünyayı yakından takip ederek pazarına en uygun markaları portföyüne eklemeye devam ediyor. 

Novapera’nın Fjällräven’in Türkiye’deki tek resmi distribütörü olduğuna dair bilgiye Fjällräven’in resmi sitesindeki International Contacts sayfasından ulaşabilirsiniz: