Sıkça Sorulan Sorular

Sipariş vermek için üye olmam gerekmekte midir?

Hayır, üye olmadan da sitemizden sipariş verebilirsiniz. Siparişinizin onaylandığını gösteren ekranda dilerseniz hesap yaratmanız için bir seçenek yine yer alacaktır.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Kredi kartı, havale ve EFT seçeneklerimiz bulunmaktadır.

*EFT veya Havale yoluyla ödeme yapmak istemeniz durumunda öncelikle info@kankenist.com’a mail atarak bizlere hangi ürünü almak istediğinize dair bilgilendirme yapmanız gerekmektedir.

Taksitli alışveriş seçeneği ise World, Axess, Bonus Card, Maximum, CardFinans, Advantage, Paraf, Bankkart Combo ve Sağlam Kart kredi kartları için vade farksız 2, 3 ve 6 Taksit şeklindedir.

Banka hesap bilgileriniz nedir?

Yapı Kredi Bankası
Hesap Sahibi: NOVAPERA PAZARLAMA VE DIŞ TİCARET A.Ş.
IBAN: TR08 0006 7010 0000 0043 4970 82

Mağazanız bulunmakta mıdır?

Kankenist.com yalnızca online alışveriş platformudur. İletişim bilgilerimizde yer alan adres, Lojistik Operasyon adresimiz olduğundan bu adreste ürün satışı bulunmamaktadır.

Satın almış olduğum Kånken’in rengi değişti. Ne yapmalıyım?

Fjällräven, şehir hayatındaki sırt çantası kullanımını pratikleştirmek için tasarladığı Kånken’i, uzun yıllar boyu sağlam bir şekilde yük taşıyabilmesi için, Dünya’da sadece Japonya’da üretilen Vinylon-F kumaşından üretmektedir.

Vinylon-F kumaşı, Kånken’in en bilinen özelliklerinden olan hafifliği ve dayanıklılığı sağlayan bir etken olduğu gibi, renk değişimlerine de açık bir kumaş türüdür. Nitekim kullanımla birlikte ortaya çıkan bu renk veya görüntü değişimi, İskandinav ülkeler başta olmak üzere bir Vintage trendi olarak görülmektedir. Bu sebeple, Kånken’in kumaşında açık ya da koyu renkli izler meydana gelmesi veya renk solması Fjällräven International tarafından kumaşın bir özelliği olarak görülmektedir ve iade-değişim sebebi kabul edilmemektedir.

Kånken’imi yeni aldım fakat vintage görünmesini istiyorum. Bu konuda uygulamam gereken bir yol var mıdır?

Kånken’in değişen rengi, Vinylon-F kumaşından kaynaklanmaktadır ve hem hafif hem de dayanıklı olmasının sebebi bu kumaştır. Kumaşa ait olan renk değişim özelliği, belirli bir zaman ya da kullanım şartlarına tabi değildir. Kånken kullanıldığı ilk günden itibaren adım adım vintage görüntüsüne ulaşacaktır.

Kånken’imi nasıl temizleyebilirim?

Kånken’i kesinlikle yıkamayınız. Hem makinede hem de elde yıkamaya uygun değildir. Bu uyarılar, ürünün kullanım talimatlarında yer almaktadır. Kånken kuru temizleme ve ütülemeye de uygun değildir. Kånken için Fjällräven International’ın temizleme önerisini aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz. Yumuşak bir bez veya süngeri yumuşak deterjanla karıştırılmış ılık suya batırıp çıkardıktan sonra Kånken’inizi kumaşı aşındırmayacak şekilde hafifçe silebilirsiniz. Ardından kendi halinde kurumasını bekleyerek temizleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Kullandığınız deterjanın az miktarda ve yumuşak olması ürünün ömrünü uzun kılacağından bu konuya dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kånken’imi yıkadım, renginde değişim oldu, ne yapmalıyım?

Kånken, ürünün üzerindeki kullanım talimatında da yer aldığı gibi, yıkanmayan bir üründür. Bu sebeple yıkama kaynaklı şikayetler Fjällräven International tarafından dikkate alınmamaktadır.

Ne kadar kargo ücreti öderim?

Sitemizden yapılan bütün alışverişlerde kargo ücretsizdir. Türkiye’nin hangi şehrinde olursanız olun, Kankenist.com’dan yapmış olduğunuz alışverişler için hiçbir kargo ücreti ödemezsiniz.

Siparişimin kargoya teslim edildiğini nasıl öğrenebilirim? 

Paketiniz Yurtiçi Kargo’ya 2 iş günü içerisinde tarafımızdan teslim edildikten sonra, Gönderi Takip Numaranız kargo şirketi tarafından oluşturulur ve size otomatik olarak mail yoluyla gönderilir. Gönderi Takip Numarası e-mailini siparişinizi takip eden en geç 3-5 gün içerisinde alırsınız.

Kargo ile ilgili tüm sorularınız için 0850 333 6958’den Kargo Operasyon Hattımızı arayabilirsiniz.

Ürünlerle ilgili bilgi ve satış desteği almak, değişim/iade ile ilgili taleplerinizi iletmek için iletişim kısmındaki telefon numarasını arayabilirsiniz.

Kullanıcı panelinden de sipariş durumunuzu takip edebilirsiniz. Yukarıda bahsedilen şartlar altında siparişiniz oluşturulduktan sonra kargo takip numaranız size ulaştırılana kadar siparişiniz kullanıcı panelinde İşleniyor durumunda görünmektedir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra ertesi iş günü öğleden önce sistem üzerinden kargo takip numarası sizinle paylaşıldığında ise kullanıcı paneli üzerinde Tamamlandı olarak görünmektedir. Bu işlemden itibaren siparişinizin durumunu kargo takip numarasını kullanarak izleyebilirsiniz.

Ürünüm ne kadar zamanda bana ulaşır?

Verdiğiniz siparişler 2 iş günü içerisinde Yurtiçi Kargo‘ya tarafımızdan teslim edilir. Ürününüz kargoya teslim edildikten sonra, size ulaşma süresi 1-3 iş günüdür. Bu durumda vermiş olduğunuz bir sipariş adresinize ortalama en geç 3-5 iş günü içerisinde ulaşmış olur.

Kargo ile ilgili tüm sorularınız için 0850 333 6958’den Kargo Operasyon Hattımızı arayabilirsiniz.

Ürünlerle ilgili bilgi ve satış desteği almak, değişim/iade ile ilgili taleplerinizi iletmek için İletişim kısmındaki telefon numarasını arayabilirsiniz.

Kargomu nasıl takip edebilirim?

Paketiniz Yurtiçi Kargo’ya 2 iş günü içerisinde tarafımızdan teslim edildikten sonra, Gönderi Takip Numaranız kargo şirketi tarafından oluşturulur ve size otomatik olarak mail yoluyla gönderilir. Gönderi Takip Numarası e-mailini siparişinizi takip eden en geç 3-5 gün içerisinde tarafınıza ulaşmış olur. Size ulaşan bu e-mailde yer alan Gönderi Takip Numaranızı kullanarak Kankenist.com anasayfasının en altında yer alan “Müşteri Hizmetleri” içeriğindeki “Kargo Takibi” üzerinden veya Yurtiçi Kargo Web Sitesi ya da müşteri hizmetleri hattından kargonuzu takip edebilirsiniz.

Kargo ile ilgili tüm sorularınız için 0850 333 6958’den Kargo Operasyon Hattımızı arayabilirsiniz.

Ürünlerle ilgili bilgi ve satış desteği almak, değişim/iade ile ilgili taleplerinizi iletmek için İletişim kısmındaki telefon numarasını arayabilirsiniz.

Kullanıcı panelinden de sipariş durumunuzu takip edebilirsiniz. Yukarıda bahsedilen şartlar altında siparişiniz oluşturulduktan sonra kargo takip numaranız size ulaştırılana kadar siparişiniz kullanıcı panelinde İşleniyor durumunda görünmektedir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra ertesi iş günü öğleden önce sistem üzerinden kargo takip numarası sizinle paylaşıldığında ise kullanıcı paneli üzerinde Tamamlandı olarak görünmektedir. Bu işlemden itibaren siparişinizin durumunu kargo takip numarasını kullanarak izleyebilirsiniz.

Kullanıcı panelindeki İşleniyor ve Tamamlandı ifadeleri ne anlama gelmektedir?

Önceki kısımlarda bahsedilen sevk süresiyle ilgili bilgiler ışığında siparişiniz oluşturulduktan sonra kargo takip numaranız size ulaştırılana kadar siparişiniz kullanıcı panelinde İşleniyor durumunda görünmektedir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra ertesi iş günü öğleden önce sistem üzerinden kargo takip numarası sizinle paylaşıldığında ise kullanıcı paneli üzerinde Tamamlandı olarak görünmektedir. Bu işlemden itibaren siparişinizin durumunu kargo takip numarasını kullanarak izleyebilirsiniz.

Kånken’in çeşitli boyları var, boyutlarıyla ilgili bilgiyi nasıl edinebilirim?

Kånken’in boyutlarıyla ilgili bilgiyi Ürün Keşfet bölümünden karşınıza çıkan koleksiyon seçeneklerine tıkladığınızda detaylı bir şekilde görebilirsiniz

Kånken Mini ve Kånken Classic arasında ciddi bir boy farkı var mı?

Evet, var diyebiliriz. Kånken Classic’e A4 boyutundaki tüm eşyalarınız sığarken; Kånken Mini’ye sığmaz. Kånken Mini 7 yaş altı çocukların sırt çantası olarak kullandığı bir modeldir. Günümüzde kadınlar tarafından da özellikle günlük gezmelerde el çantası olarak kullanılmakta, özellikle Avrupa ve Amerika’da bu kullanım sıkça yaygınlaşmaktadır. Fakat niyetiniz Kånken’inizle A4 boyutundaki defter, kitap, laptop vb. gibi eşyalar taşımaksa size Kånken Mini modellerini önermiyoruz.

Sipariş verdiğim bir ürünü nasıl iade ederim veya değiştiririm?

Kullanılmamış, yıkanmamış, hiçbir hasar görmemiş her ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz ya da stokta olan başka bir renk ile değiştirebilirsiniz.

***İade etmek veya değişim yapmak istediğiniz ürünü bize göndermeden önce mail yoluyla hangi ürünü, ne sebeple göndermek istediğinizi ve nasıl bir işlem talep ettiğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Aksi halde ürün lojistik operasyon merkezimize ulaşsa dahi herhangi bir işleme başlanamayacaktır.***

Kullanılmamış, yıkanmamış, hiçbir hasar görmemiş bir ürün teslim alındığı haliyle ve faturası ile birlikte iade edilebilir. (İçinde bulunan oturma pedi, ön cebinde bulunan tanıtım kılavuzu ve ürün etiketi gibi materyaller eksiksiz olmalıdır). Ürünün içerisindeki oturma pedinin bükülmesi veya kırılmasıyla sonuçlanacak şekilde ürünün ikiye katlanarak makul kullanımı aşacak şekilde kargo poşetine sıkıştırılıp Lojistik Operasyon Merkezimize gönderilmesi durumunda bu ürünlerin iadesi veya değişimi kabul edilmemektedir. Konu ile ilgili info@kankenist.com’a ulaştıktan sonra İletişim bölümündeki adrese ürününüzü kargolamanız istenecektir. İncelenmesi istenen herhangi bir üründe kullanıcı sorumluluğunda olmayan üretimsel bir problem olduğu tespit edilmesi halinde tüm kullanıcılara yardımcı olunmaktadır.

İade veya değişim için bir ücret öder miyim?

İade ettiğiniz ya da değiştirmek istediğiniz ürünün fiyat farkı oluşması durumunda fiyat farkı talep edilir. Değişimini veya iadesini yapmak istediğiniz ürünü bize yeniden gönderirken anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Aksi halde kargo ücreti gönderici tarafından ödenecektir. Aynı zamanda Yurtiçi Kargo ile göndermeniz durumunda süreç daha hızlı işleyecektir.

İade ettiğim ürünün ücreti bana ne zaman ödenecektir?

Konu ile ilgili info@kankenist.com’a ulaştıktan sonra iade şartlarını bozmayacak bir ürününüz olması halinde sizlerden ürününüzü İletişim bölümünde yer alan adrese kargolamanız istenecektir.

İadesini yapmak istediğiniz ürünü bize yeniden gönderirken anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Aksi halde kargo ücreti gönderici tarafından ödenecektir. Aynı zamanda Yurtiçi Kargo ile göndermeniz durumunda süreç daha hızlı işleyecektir.

İnceleme sonucunda iade alınma şartlarını (iade alınma şartları bir sonraki soruda açıkça belirtilmektedir.) bozmadığı saptanan ürünün ücreti ise sistem üzerinden onaylandıktan sonra bankanızın prosedürlerine göre en geç 10 iş gününe kadar hesabınıza geçecektir.

Değiştirmek istediğim ürün bana ne zaman gönderilecektir?

Kullanılmamış, yıkanmamış, hiçbir hasar görmemiş bir ürün teslim alındığı haliyle ve faturası ile birlikte iade edilebilir. (İçinde bulunan oturma pedi, ön cebinde bulunan tanıtım kılavuzu ve ürün etiketi gibi materyaller eksiksiz olmalıdır). Ürünün içerisindeki oturma pedinin bükülmesi veya kırılmasıyla sonuçlanacak şekilde ürünün ikiye katlanarak kargo poşetine sıkıştırılıp Lojistik Operasyon Merkezimize gönderilmesi durumunda bu ürünlerin iadesi veya değişimi kabul edilmemektedir. Konu ile ilgili info@kankenist.com’a ulaştıktan sonra İletişim bölümündeki adrese ürününüzü kargolamanız istenecektir.

Değişimini yapmak istediğiniz ürünü bize yeniden gönderirken anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Aksi halde kargo ücreti gönderici tarafından ödenecektir. Aynı zamanda Yurtiçi Kargo ile göndermeniz durumunda süreç daha hızlı işleyecektir.

Değiştirmek istediğiniz ürün bize ulaştıktan sonra hızlı bir şekilde incelemeye girecek ve değişim şartlarını bozmaması halinde istediğiniz ürün tarafınıza kargolanacaktır.

Kånken çantalar su geçiriyor mu?

Fjällräven, outdoor ve doğa aktiviteleri için tasarladığı Kånken’i onlarca yıl sapasağlam bir şekilde 16 litre yük taşıyabilmesi için Dünya’da sadece Japonya’da üretilen Vinylon-F kumaşını kullanmaktadır. Hem çok hafif hem de çok sağlam olmasının sebebi bu kumaş cinsidir.

Vinylon-F kumaşı kullanılan Classic, Mini, Laptop, Big ve Maxi modelleri suya dayanıklı olmakla beraber uzun süreli olarak suyla temas halinde olması durumunda çantanın içine su sızdırabilmektedir. Ayrıca dikiş ve fermuar detaylarından dolayı yoğun yağış altında su alabilme ihtimali olduğundan dikkatli kullanılmasını önermekteyiz.

G-1000 adı verilen sağlam outdoor malzemesi olarak sadece Fjällräven’in Mont, Çadır, Pantolon gibi ürünlerinde bulunan üretim sürecinde iki kez waxlanmış kumaş türünün kullanıldığı Kånken No.2 ve Kånken Premium Black serisinin bu kumaşı ise suya diğer modellere göre çok daha fazla dayanıklıdır. Wax etkisinin geçtiği düşünüldüğünde yeniden waxlanarak eski haline kolaylıkla getirilebilir.

Doğada bulunan pet şişe gibi geri dönüşümü sağlanmış materyallerden üretilen Re-Kånken serisi ise doğallığından kaynaklı olmak üzere suya dayanıklılığı Vinylon-F ve G-1000 kumaşlarına göre daha az denilebilir.

Son olarak hiçbir Kånken modelinin su geçirmez olmadığını tekrarlamak isteriz.

Kånken vegan bir ürün müdür?

Kånken No.2 modeli deri detaylara sahip olduğu için vegan değildir. Fakat diğer tüm Kånken modelleri vegan ürünlerdir.

Kendime uygun modeli, rengi ve boyu belirlemekte zorluk çekiyorum. Ne yapmalıyım?

Instagram’daki @kankenist hesabına girip, yüzlerce farklı fotoğraf arasında en beğendiğiniz model ve rengi keşfedebilirsiniz: https://instagram.com/kankenist

Kendime bir Kånken almak istiyorum fakat online alışveriş daha önce hiç yapmadım ve internetten ödeme yapmaktan çekiniyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Kankenist.com son derece güvenli uluslararası yazılım firmalarının altyapısını kullanarak her gün alışverişe açık olan bir online alışveriş sitesidir. Iyzico ödeme tabanı, SSL sertifikası ve 3D güvenlikli ödeme sistemi sayesinde Türkiye’nin en güvenilir ödeme sistemi ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Fakat hiç internetten alışveriş yapmadıysanız ve çekinceniz devam ediyorsa lütfen bize İletişim bilgilerimizde yer alan bilgilerimizden ulaşın; sizin içinize en çok sinecek çözümü birlikte bulalım.

Kankenist.com’un operasyonları kime aittir?

Kankenist.com’un tüm hakları Fjällräven Türkiye Distribütörü Novapera Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş.’ye aittir ve tüm operasyonlar firma tarafından yönetilmektedir. Kånken ve Fjällräven’in Türkiye’deki tüm hakları da aynı firmaya aittir. Novapera Fjällräven Kånken dışında pek çok markanın da, Beymen, Vakko, Harvey Nichols, Galleries Lafayette, Brandroom, Superstep, Sportsoul ve Boyner gibi perakende sektörünün köklü firmalarının mağazalarına, dağıtımını yapmaktadır.

Şirket bilgileriniz nedir?

İletişim bölümündeki bilgilerimizi inceleyebilirsiniz.